Sanal Ofis|Sanal Ofis|Sanal Ofis|Sanal Ofis|Sanal Ofis|Sanal Ofis|Sanal Ofis|
  • bilgi@semtrehberi.net
  • 0850 840 00 47

HABER DETAYI

17 Aralık 2016 10:26

Yatağın Önemi

Yatağın Önemi

GÜNE SAĞLIKLI BAŞLAMAK VE MUTLU HİSSETMEK İÇİN YATAĞIN ÖNEMİ

 

 

Günümüzde hep bir yerlere yetişmeye çalışan fakat hayatın hızına yetişemeyen bedenlere sahibiz. Bu yüzdendir ki uyku kalitesinin arttırılmasına ihtiyacımız vardır. Gün içerisinde yaptığımız en büyük yanlış vücudumuzu zorlayacak hareketlerde bulunmamızdır. Çoğu kişi en basit oturma eylemini yaparken bile omurgasına zarar verebiliyor. Yataklar ise burada devreye giriyor. Gün boyu istemeden de olsa vücudumuzun basınç noktalarına verdiğimiz zararı minimuma indirmek için bedenimize, kilomuza ve sağlık problemlerimize yönelik en iyi yatakta geçireceğimiz uykunun kalitesinin yüksek seviyede olması gerekmekte. Yaşadığımız şehir, yaptığımız işlerde yatak seçimlerimizde etkili olmalı lakin duran trafikte saatlerini harcayan kesimin fazlalığı göz önünde bulundurulup, beden gücü gerektirilen işlerde çalışanları da düşününce ” yatak çok önemli ” oluyor..

 

 

Yatakların kişiye özel olduğunu da unutmamak gerekiyor. Yaşa, kiloya bağlı değişiklik gösteriyorlar. Bu yüzden denenmeden alınmaması gereken kişisel malzemelerdendir. Kulaktan dolma bilgilerle kötülenen veya çok iyi diyerek sınıflandırılan yataklar X ve Y kişilerine uyum göstermiş  yada göstermemiş olabilir. Onlara uyan yatak size uymaya bilir. Denemelisiniz ki hem önyargınız kırılsın hem de sağlığınıza yardımcı olabilecek konforlu güzel bir yatak alabilesiniz. Genç yaşlı demeden ince elenip sık dokunması gereken ürünlerdir. Çünkü bu sektörde de kötü malzeme kullanan işine saygısı olmayan ve gayesi para kazanmak dışında başka bir şey olmayan firmalar var.

ID:56213048

 

Öncelikle bu işle ciddi anlamda ilgilenen az ama gerçekten işinin hakkını veren yerli ve yabancı yatak firmaları mevcut. Amaçları sadece sağlık için yatak üreten firmalar, doğru duydunuz. Bu cümleden sonra okuyan herkesin verdiği tepkiyi kestirebiliyorum ” Var ama çok pahalı” . Evet pahalı lakin hayatımızda o kadar ucuz değil. Çünkü biz teknolojiye ayak uydurabilmek için bile telefonlara, televizyonlara, gösteriş olsun diye daha iyi görünen oturma gruplarına  pahalı dediğimiz yataklar kadar para dökebilen insanlar olduk. Günün kesintiye uğramadan en fazla sekiz saatini geçirdiğimiz, bedenimizin en iyi şekilde dinlenebildiği tek yer olan yataklara para vermeyi fuzuli masraf olarak görüyoruz. Bu düşünceyi bir kenara bırakalım şimdi.

 

 

PEKİ  GÜNÜMÜZDE AKILLI OLARAK ADLANDIRILAN VİSKOELASTİK MALZEMEYE SAHİP YATAK TERCİHLERİNDE NELERE DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR?

 

 

Vücudun çıkıntılı kısımlarının üzerinde yatmaya bağlı basınç ne kadar az olursa ve bu çıkıntılı kısımlar ne kadar iyi desteklenebilirse basınca bağlı ağrılarda  o kadar az olur. Araştırmalar viskoelastik malzemenin son dönemde hem konfor hem de medikal anlamda destek sağladığı yönündedir. Viskoelastik malzeme bulunan yaylı yada yaysız yataklarda dikkat edilmesi gereken önemli kısım ise  mutlaka  ” Açık hücreli ve Nefes alan ” malzemeden elde edilmiş olması gerektiğidir. Akıllı yatak olarak adlandırılan viskoelastik malzemenin; moleküllerinin sahip olduğu hareket yeteneği sayesinde kişiye özel tepki gösteren, basınç azaltıcı özelliğe sahip olan, sağlıklı kan dolaşımına zemin hazırlayan, bel, sırt, omuz ve boyun sağlığını korumaya yönelik ek yardım görevi üstlenen ürünlerdir. Yataktaki istenmeyen dönme hareketlerini azaltan ve uyku kalitesini arttıran, sabah kalkıldığında aşırı yorgunluk hissini ve ağrıları büyük oranda azaltabilmesi açısından tavsiye edilen yataklardır.

 

 

Her birey değerlidir, hayatta hiçbir şey sizden ve sağlığınızdan önemli değildir…

 

Yüksel USLU GÜDÜCÜ

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Gönül Kızılarslan 17 Aralık 2016 16:09 CEVAPLA

    Yüksel Hanım bu başarılı yorumlarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Hayatın gün içerisindeki psikolojik yansımasını çok güzel anlatmışsınız. Umarım tüm okuyucuların yatak önemine bakış açılarını etkiler… Teşekkür ediyorum kendi adıma.. 🤗

istanbul travesti|istanbul travesti|istanbul travesti|istanbul travesti|istanbul travesti